Sklando nepagrįsti gandai, kad aktyvinė žaibosauga ne atstumia žaibą, o jį, anaiptol, “pritraukia”. Būkite ramūs! Šis sprendimas yra visiškai saugus ir patikimas. Aktyviniai žaibolaidžiai – ESE (Early Streamer Emission) – būna dvejų rūšių – turintys elektroniką ir unikalių strypelių pagalba veikiantis žaibo priėmėjas (be elektronikos). Abiejų veikimo principas vienodas – sukurti aukštyn einančią jonizuotų dalelių srovę, nukreiptą į debesį, kuri sukuria kanalą elektriniam išlydžiui.
Paprastai tariant – savo veikimo spindulyje sugauti ir į pragarą nuvesti – į Jūsų turtą besikesinantį Žaibą. Dažnos nuomonės, kad tai nesaugu, ypač montuojant aktyvinę žaibosaugą į saugomo pastato konstrukciją, kaminą. Pagal nustatytus reikalavimus, atestuotų meistrų kokybiškomis medžiagomis sumontuota aktyvinė ar pasyvinė žaibosauga yra geriausias sprendimas apsisaugoti nuo tiesioginio žaibo smūgio ir tai patvirtina ne tik ilgametė “ŽAIBOSAUGA LT” kolektyvo patirtis, bet ir civilinis draudimas nuo nelaimingų atsitikimų – 20-ties metų darbų garantija.
Dažniausiai aktyvinę žaibosaugą verta rinktis, kai reikia saugoti kelis pastatus, daugiabučius, vienkiemius, pramoninius pastatus ar pastatų kompleksus. Tai tokia pat žaibosaugos sistema su privalomais dviem nuvedikliais (laidininkais) ir įžeminimo kontūru, tik žaibo ėmiklis yra aktyvioji galvutė, kuri priklausomai nuo pastato apsaugos kategorijos ir stiebo aukščio virš pastato, saugo spindulį aplink save nuo 30 metrų iki 188 metrų.
Kaip Veikia Aktyvus Žaibolaidis? :
Aktyviojo žaibolaidžio žaibo ėmiklyje sumontuota elektroninė įranga, kuri prieš žaibo išlydį ima skleisti aukšto dažnio impulsus. Dėl to įvyksta vainikinis išlydis, kuris sukuria jonizuotą kanalą (atvirkštinį išlydį) žaibui nukreipti į žaibolaidį. Unikalių strypelių pagalba veikiančio žaibo ėmiklio atveju ( tik INGESCO PDC), jonizuotą kanalą suformuoja neigiamą krūvį turintys strypeliai.
Į Ką Reikia Atkreipti Dėmesį, Renkantis Aktyvųjį Žaibolaidį? :
* Nesirinkti žaibolaidžio, vien tik pagal šalį, pvz., Ispanų gamintojai yra du INGESCO ir CIRPROTEC.
* Ar aktyvus žaibolaidis su elektronika ar be elektronikos (žaibo priėmėjas su elektronika atlaiko iki 115 kA žaibo stiprumą, o be elektronikos atlaiko bet kokį stiprumą ir bet kokį kiekį žaibo iškrovų).
* Ar CE sertifikatai turi sertifikavusios įmonės numerį.
* Ar bandymus atliko akredituota įmonė.
* Su elektronika žaibolaidžiai yra pigesni nei INGESCO PDC (be elektronikos) , nes jie gali sugesti, jei žaibo iškrova viršys jų veikimo ribas.
* Jokiems žaibo ėmikliams nereikia elektros maitinimo šaltinio, žaibų išlydžiams registruoti montuojamos žaibo registravimo kortelės.